Vitaj v Shareo komunite!

Win-Win

Kde si požičiaš, tam ušetríš. A kde požičiaš, tam si zarobíš.

O službe Shareo

Vytvárame komunitu ľudí, ktorá umožňuje jednotlivcom a spoločnostiam prenajímať, požičiavať a zdieľať vybavenie. Vďaka Shareo je dostupnosť vecí, ktoré v daný moment potrebuješ, lacnejšia, flexibilnejšia a maximálne jednoduchá.

Promotion image

Misia Shareo

Naša filozofia je založená na princípe zdieľanej ekonomiky. A teda od ľudí pre ľudí. Výhodne a pre planétu. Tento typ ekonomiky šetrí životné prostredie efektívnym využívaním vecí a znížením potreby kupovať nové. Konzum dostal košom a tvoja šanca privyrobiť si udržateľným spôsobom dostala zelenú.

Promotion image

Zdieľaj viac, nakupuj menej

Nekupuj niečo, čo potrebuješ použiť iba raz či sporadicky. Alebo si privyrob prenájmom vecí, ktoré práve nevyužívaš. Áno, je to naozaj tak jednoduché!

Hľadáš ďalšie dôvody,
prečo Shareo?

 • Všetko nájdeš pod jednou strechou
  (ľahko a rýchlo si vieš porovnať ceny, produkty, dostupnosť a pod.).
 • Dosť bolo googlenia (využi čas lepšie ako nekonečným prehľadávaním internetu).
 • Malý priestor, veľký problém? Nehromaď kúpou nového. Ušetri miesto požičaním si toho, čo zrovna potrebuješ.
 • Kreativite sa medze nekladú (zaraď svoj produkt do nášho skutočne variabilného sortimentu). Presvedč sa sám/sama, čo všetko tu dokážeš nájsť.
 • Jednoduché, prehľadné, intuitívne. Ľahšie to už byť ani nemôže.
 • Zabudni na papierovačky a utekanie po hotovosť do bankomatu (všetko vybavíš online pár klikmi).
 • Prenajímať i požičiavať si môže úplne každý. Ty, tvoji priatelia, mama, babka i sused. Fyzické osoby, požičovne, firmy, všetci.
 • Máš pochybnosti? Sme transparentní. Garanciu hladkého priebehu prenájmu zastrešuje Shareo. Pozri podmienky.
 • Podpora domáceho trhu je dnes nesmierne dôležitá. Shareo je rýdzo slovenská firma, ktorá ako prvá ponúka kompletné služby v tomto segmente zdieľanej ekonomiky.
80 %

predmetov v domácnosti
sa používa menej ako raz
za mesiac

75 %

komunálneho odpadu
tvorí vyradený spotrebný
tovar

1,5 roka

potrebuje Zem na
obnovu zdrojov, ktoré
spotrebujeme za rok

Boris Lacika

CEO, zakladateľ Shareo

Po dlhoročnej práci pre medzinárodné firmy som sa rozhodol vytvoriť vlastný projekt, ktorý prinesie spoločnosti hodnotu a mne nové výzvy. Komplexná platforma na požičiavanie vecí rôzneho druhu mi na slovenskom online trhu chýbala a tak vzniklo Shareo.sk. Nerád kupujem veci, ktoré použijem len výnimočne. Na jednej strane mi to prídu vyhodené peniaze a na strane druhej nerád zhromažďujem.

Ako človek z oblasti obchodu som sa vždy snažil hľadať potenciál nových obchodných partnerstiev. Preto vnímam tento projekt ako príležitosť doplnkového spôsobu zárobku pre všetkých, ktorí sú otvorení novým možnostiam. Verím, že slovenský spotrebiteľ je už pripravený na túto formu zdieľania a využijú ju všetky strany vo svoj prospech.

Požičaj si či prenajmi

V Shareo môžeš byť na dvoch pozíciách naraz. Speňaž to, čo ti leží doma a ušetri požičaním si toho, čo práve potrebuješ.

Na vašom názore záleží

Ako vnímate novú službu Shareo?

Martina Kováčová

Prenajímateľka

,,Vďaka tejto novej službe sme našli spôsob, ako využiť detské veci, z ktorých naši malí už vyrástli, ale sú v dobrom stave, kvalitné a nechceme ich dať preč. Takto našli nové využitie, aj sa nám vracajú domov a aj si na nich privyrábame. Sme spokojní a určite odporúčame nebáť sa a vyskúšať.”

Daniel Baláž

Mechanik

,,Shareo je super nápad, ktorý tu na Slovensku už dlho chýbal. Padne dobre privyrobiť si vďaka veciam, ktoré mi normálne ležia v garáži a pomaly som na ne aj zabudol. Takto sa zídu niekomu inému a mne zatiaľ zarábajú. A čo je najlepšie, že funguje obojsmerne, a tak si viem požičať čo práve potrebujem a nemíňam na nové.”